02 Shtator 2014

LAN: Mund ta thërrasim edhe ne vazhdimin e seancës

Prishtinë, 01 shtator 2014.- Blloku LDK-AAK-Nisma thotë se nëse Flora Brovina nuk e cakton vazhdimin e seancës ata do ta bëjnë vetë një veprim të tillë.Sipas këtij blloku Kosova është vonuar në krijimin e institucioneve dhe duhet t’i krijojë sa më...


më shumë...

Qendra e Mediave te Grave: Një projekt i veçantë për mediat

Prishtinë, 01 shtator 2014.- Qendra e Medieve te Grave – Women’s Media Center (WMC) e mbështetur nga Ambasada Amerikane në Prishtinë përmes një kumtese ka bërë me dije se ka nisur projektin “Mediat si platformë e diskursit demokratik dhe fuqizimit- ngritja...


më shumë...

LDK: Vendimet merren me shumicë votash

Prishtine, 01 shtator 2014.- Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot, e vlerësoi situatën e krijuar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese dhe publikimit të aktgjykimit lidhur me zgjedhjen e Kryetarit të Kuvendit. Kryesia e LDK-së vlerëson se koalicioni...


më shumë...

U hapën dyert e shkollave

01 shtator 2014 - Sot nuk ishte një ditë e zakonshme për ta. Nxënësit filluan ditën e parë të shkollës. Disa pas pushimeve verore e disa për të parën herë, nxënësit në kryeqytet, të gëzuar e entuziastë zunë vend në hapësirat...


më shumë...

Pejë: 1 shtatori i gjen të mbyllura disa shkolla

01 shtator 2014.- Ndonëse është bërë thirrje që sot të fillojë mësimi në të gjitha shkollat fillore e të mesme, komuna e Pejës ka mbetur prapa në hapjen e tyre. Në disa shkolla, për shkak të renovimeve kryesisht sanitare, nuk janë...


më shumë...

LAN: Mund ta thërrasim edhe ne...

Prishtinë, 01 shtator 2014.- Blloku LDK-AAK-Nisma thotë se nëse...

Qendra e Mediave te Grave: Një...

Prishtinë, 01 shtator 2014.- Qendra e Medieve te Grave...

LDK: Vendimet merren me shumic...

Prishtine, 01 shtator 2014.- Kryesia e Lidhjes Demokratike të...

U hapën dyert e shkollave

01 shtator 2014 - Sot nuk ishte një ditë...

Pejë: 1 shtatori i gjen të mby...

01 shtator 2014.- Ndonëse është bërë thirrje që sot...

NGJARJET TË REJA NGA SPORTI

Presidenti i FHK-së sot dhe nesër në Bazel – takohet me njeriun e parë të IHF-it dr Hassan Moustafa

Presidenti i FHK-së sot dhe nesër në Bazel – takohet me njeriun e parë të IHF-it dr Hassan Moustafa

01 Shtator 2014

Bazel, 01 shtator 2014.- Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës Eugen Saraçini udhëtoi sot për Bazel, ku pritet sonte të takohet më.....

Vazhdo Leximin

Sigal Prishtina përforcohet me ish lojtarin e NBA-së

Sigal Prishtina përforcohet me ish lojtarin e NBA-së

01 Shtator 2014

01 shtator 2014.- Sigal Prishtina nuk ka të ndalur. Kryeqytetasit kanë sjell edhe një përforcim të ri. Është reprezentuesi i Bosnjës, Edin Bavcic.....

Vazhdo Leximin

Ozil mungon kundër Argjentinës

Ozil mungon kundër Argjentinës

01 shtator 2014.- Reprezentuesi gjerman Mesut Ozil do të mungojë kundër.....
Falcao zgjedh Manchester Unitedin

Falcao zgjedh Manchester Unitedin

01 shtator 2014.- Sulmuesi kolumbian, Radamel Falcao ka vendosur që karrierën.....
Ancelotti kritikon skuadrën, paralajmëron ndryshime

Ancelotti kritikon skuadrën, paralajmëron ndryshime

01 shtator 2014.- Carlo Ancelotti, trajner i Real Madridit, ka kritikuar.....
Velia “mbret” i Tour de Kosova

Velia “mbret” i Tour de Kosova

31 gusht 2014 - Ka përfunduar edicioni i 14-të i Tour de Kosova, në të cilën.....

Restauranti VILA PLUS • SHTIME - DUGË • 044/049 433 800

NGJARJE NGA VIP-at

Vedat Bajrami: A ka dikush nga burrat në mend ta formojë qeverinë ose do ta formojë vetë (Foto)

Vedat Bajrami: A ka dikush nga burrat në mend ta formojë qeverinë ose do ta formojë vetë (Foto)

01 Shtator 2014

Aktori i njohur Vedat Bajrami, pyet se a ka dikush “nga burrat” në mend ta formojë qeverinë ose në të kundërtën thotë ai, do ta formojë vetë......

Vazhdo Leximin

Ministri Gashi rinis një jetë të re familjare – lë shtatzënë prezantuesen Jehona Bajramin

Ministri Gashi rinis një jetë të re familjare – lë shtatzënë prezantuesen Jehona Bajramin

01 Shtator 2014

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Dardan Gashi ka nisur një jetë të re familjare; duke braktisur gruan e tij, austriaken Ingrid.....

Vazhdo Leximin

Enca paralajmëron befasi

Enca paralajmëron befasi

Këngëtarja tironse, Enca Haxhia, po vazhdon t’i korrë sukseset e frytit të.....
Ndodh martesa LDK-PDK: Djali i Skender Hysenit martohet me çikën e Ahmet Shales (FOTO)

Ndodh martesa LDK-PDK: Djali i Skender Hysenit martohet me çikën e Ahmet Shales (FOTO)

Vajza e Ahmet Shalës, Ministër në Qeverinë e kaluar të PDK’së dhe aktualisht.....
Martohet Ryva Kajtazi, ceremonia në Maldive (Foto)

Martohet Ryva Kajtazi, ceremonia në Maldive (Foto)

Ryva Kajtazi këngëtarja bukuroshe nga Podujeva është martuar sot në një.....
Pas ndarjes, një bukuroshe e panjohur në krah të Getit

Pas ndarjes, një bukuroshe e panjohur në krah të Getit

Pas ndarjes nga bukuroshja Florenta Islami, reperi i njohur Getoar Selimi nuk.....

Ngjarje nga Rajoni & Bota

​Ndërron jetë veprimtari Hazir Shala

​Ndërron jetë veprimtari Hazir Shala

01 shtator 2014.-Veprimtari i çështjes kombëtare i orëve të hershme...

Edhe unë jam Kosovë – 01.09.2014

if (!g_hasFlash){ jQuery('#hana_flv_flow_1').css( 'padding', '5px' ); jQuery('#hana_flv_flow_1 .inactive_message').html('Sorry,...

Kuvendi rrëzon dekretet, Rama: Nuk do bëjmë ‘bebisiterin’ e opozitës

Kuvendi rrëzon dekretet, Rama: Nuk do bëjmë ‘bebisiterin’ e opozitës

Tirane, 01 shtator 2014.- Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur pasditen e...

Rasmussen: Samit madhor në historinë e NATO-s

Rasmussen: Samit madhor në historinë e NATO-s

01 shtator 2014.- Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen,...

Ukrainë: Ushtarët u tërhoqën nga aeroporti në Luhansk

Ukrainë: Ushtarët u tërhoqën nga aeroporti në Luhansk

01 shtator 2014.- Zyrtarët ushtarakë thonë se forcat e Ukrainës janë...

Poloni: Aksionet e Rusisë krahasohen me fillimin e Luftës II Botërore

Poloni: Aksionet e Rusisë krahasohen me fillimin e Luftës II Botërore

01.09.2014 Intelektualët e nohur polakë sot e kanë shënuar 75 vjetorin...

HONDA - KS

Videot më te Fundit

01:55:56
Odeon 56
01:52:28
Odeon 57
01:54:56
Odeon 58
01:57:55
Odeon 59

Restaurant VILA PLUS • 044/049 433 800

 

Fshati Turistik Dugë, Magjistralja Shtime Prizren Kilometri i 15-dhjet, 5km nga magjistralja
Mob: 049 433 800 • 044 433 800
www.vilaplus.eu • info@vilaplus.eu

NDIHMOJE RADIO BESEN

Këtu mujn të kontribojn të gjith miqt e radio beses dhe chat radio besa per mirmbajtjen e vebeve. ata që kan kontribu mund të dërgojn nji mel odalotit@hotmail.comInkuadrohu Live në Radio-Besa

LIVE

FACEBOOK RADIO BESA

OFERTË SPECIALE

Kronika e zez

ekskluzive-shikojeni-se-si-bitraj-e-vodhi-bankën-e-shqipërisë-(foto)Televizioni informativ A1 REPORT ka siguruar pamjet ekskluzive nga vjedhja e 713...
01/09/2014, 20:08
2
varroset-fatmir-mehmeti-i-vrarë-në-kufirin-kosovë-serbi-(foto)Është varrosur sot në fshatin e lindjes, Fatmir Mehmeti i cili vra më 28 gusht në...
01/09/2014, 19:53
1
zhduket-një-i-ri-në-prizrenNjë person është zhdukur në Prizren e nuk dihet asgjë për vendndodhjen e tij. Siç...
31/08/2014, 16:37
7

Parashimimi i Motit

Mostly cloudy

20°C

Kosova

Mostly cloudy
Lageshtia: 68%
Wind: ESE at 9.66 km/h
E Merkure
Thunderstorms
14°C / 22°C
E Enjte
Isolated thunderstorms
14°C / 24°C
E Premte
Thunderstorms
14°C / 23°C
E Shtune
PM Thunderstorms
14°C / 24°C

KLIKO DHE KYQU NË CHAT

VIZITORËT ONLINE

Kemi 30 mysafirë dhe nuk ka anëtarë duke shfletuar

PERSONAT NË CHAT

VIZITORËT SOT

905073
Sot
Dje
Këtë javë
Javen E.K
Këtë muaj
Muajin E.K
Gjithsej
601
2324
5678
878169
2925
67467
905073
Your IP: 54.198.26.110
Server Time: 2014-09-02 09:05:49

FOTO LAJMI I DITES

​Ndërron jetë veprimtari Hazir Shala
01 shtator 2014.-Veprimtari i çësht...
Kuvendi rrëzon dekretet, Rama: Nuk do bëjmë ‘bebisiterin’ e opozitës
Tirane, 01 shtator 2014.- Kuvendi i S...
EKSKLUZIVE: Shikojeni se si Bitraj e vodhi Bankën e Shqipërisë (Foto)
Televizioni informativ A1 REPORT ka s...
Presidenti i FHK-së sot dhe nesër në Bazel – takohet me njeriun e parë të IHF-it dr Hassan...
Bazel, 01 shtator 2014.- Presidenti i...

ROLETA ROLLEMONT

BUKUROSHJA

bukuroshja_10

BUKUROSHI

Bukuroshi_15
Facebook Youtube Tumblr Orkut StumbleUpon Vimeo